XV Meremess stardib taas: rekordarv veesõidukeid, väljanäitused ja ehedad elamused

Eesti on pika rannajoonega mereriik ning eestlased pika traditsiooniga mererahvas. Lainete loksumine on olnud meie elu lahutamatu osa alates muistsetest viikingiretkedest tänapäeva meretööstuseni välja. Et meri meile võõraks ei jääks ja et meiegi merest ei võõrduks, pakub Meremess taas kord mugavat võimalust sellel meile nõnda omasel teemal oma silmaringi laiendada.

Paneme sel aastal näitusele rekordarvu veesõidukeid, sealhulgas toimuvad mitmete jahtide ja kaatrite esmaesitlused. Oma mereteemalist tegevust ja tooteid tutvustavad huvilistele üle saja erineva ettevõtja: nii kodu- kui ka välismaised jahtide, kaatrite, purjekate, kanuude, kajakkide, mereriietuse ja –varustuse tootjad ning müüjad, surfi- ja sukeldumisklubid ning mere ja väikelaevandusega seotud riigiasutused.

Messilt saab ka varasema merekogemuseta külastaja põnevaid teadmisi ja oskusi erinevate meresõiduga seotud teemade kohta. Tänapäevase side- navigatsiooni- ja päästetehnikaga on huvitav ja oluline tutvuda kõigil, kes vahel hobi korras või kasvõi turistina mere peale sattuma peaksid.

Lisaks mitmekülgsele väljanäitusele pakub Meremess ka täiesti praktilisi elamusi. Ehedaid merelisi kogemusi toovad messile nii riigiametid kui ka vabatahtlikud merepäästjad; näiteks saab väljast ja seest uurida sajakohalist päästeparve, õppida elustamist, ja tunda omal nahal, läbi nõrga jää vajudes, kui kiiresti jahtub keha. Samuti saavad meie sisurikka loenguprogrammi raames jutuvestmiseks sõna mitmed legendaarsed purjetajad ja paadimehed.

Peatse kohtumiseni Meremessil!