Luksuslik unistuste veesõiduk

Kui oled luksuslike veesõidukite fänn, siis Kormaran K7 on sulle. Sellest saab teha katamaani, trimaraani, ühe kerega laeva või tiiburi. Totaalne mitmekülgsus veel, mis paneb sind tundma ennast kui James Bond.

“KORMARAN K7 on tõeline pilgupüüdja, mille tehnoloogial pole vastest ja mis lubab tõelist elamust,” kinnitab Austra ettevõtja ja paadi leiutaja Oliver Kormann.

23-jalane ehk umbes 7-meetri pikkune paat kohaneb piloodi sõidustiiliga. Selle liikuvad osad on tehtud süsinikkiust, neid juhivad roostevabast terasest hüdraulilised silindrid. See tähendab, et kerge kere saab hakkama ka suurte jõududega. Kormaran on kui paatide F1.

Paadi loojad ei mõtle vaid kiiruse nautlejatele. Veesõidukil on laiendatav päikesedekk ja luksuslik nahksisu. Ettevõtte teatel on see kui multifunktsionaalne platvorm päikese võtmiseks, sukeldumiseks, ujumiseks või lihtsalt mere nautimiseks.

Traditsioone eirates tutvustas ettevõte paati Dubai paadimessil HoloLens virtuaalreaalsuses. See aitas paremini uue paadi võimalusi reaalsusega segatut virtuaalsuses näidata.

K7 mootorivalik on võimas, küündides sõltuvalt seadistusest 900 hobujõuni, mis viib paati edasi 50 sõlme. Eraldi on mootorid kõigil kolmel kereosal.

Ettevõte plaanib toota vaid 50 K7-t, kusjuures iga paat ehitatakse vastavalt omaniku soovidele eriline. Paadi hind jääb 1,2 mln – 2,5 mln euro vahele.