Düsseldorfi meremess boot 2018 oli lootusrikas

Euroopa juhtivaks meremessiks peetav Boot 2018 tänavune külastatavus oli eelmisest aastast kõrgem ning messi korraldajate sõnul kinnitab see hobimeresõidu ja veespordi populaarsuse kasvu Euroopas. Kokku käis messil  8 päeva jooksul 247 000 külastajat 94 erinevast riigist. 1 923 eksponenti 68 riigist täitsid 16 messihallis 220 000 ruutmeetrit näituspinda. Lisaks oli messil hulk basseine, kus huvilised võisid purjetamist, wakelauda, sukeldumist või muid veelõbustusi ka ise proovida.

Suurimat elevust põhjustas arusaadavalt lainelauasõidu sisehall, kus pidevalt lookles huviliste järjekord ning ka tribüünid ei tühjenenud hetkekski.

Messi suurimaks kordaminekuks peavad korraldajad asjaolu, et noorte külastajate osakaal oli suurem kui kunagi varem. Arusaadavalt eelistasid noored tutvuda aktiivsemate ja ekstreemsemate veespordialadega, kuid neid jagus ka klassikaliste paatide hallidesse.

Kuigi ka purjekate maailmas püüavad tähelepanu erinevad disainikatsetused, on kõige suuremad numbrid hinnasiltidel siiski ajatu klassika kategooriasse kuuluvatel alustel, näiteks Hallberg-Rassy 64.

Seekordse messi lipulaevaks oli 35-meetrine Princess, seni suurim alus, mis Düsseldorfi messikeskusse on transporditud. Seegi paat oli tegelikult juba enne messi algust müüdud ning kuna omanikul toimusid pardal pidevalt erinevad ametlikud üritused ning pidulikud vastuvõtud, oli isegi ajakirjanikel vaatamata eelregistreerimisele keerukas paadi pardale pääseda. Siiski ei jäänud alus kellelgi märkamata, sest niisugusest laevast on lihtsalt raske mööda vaadata.

 

Eestist osales Düsseldorfis 10 ettevõtet ning Eesti ühisstendide projektijuhi Eero Rauna sõnul oli seekordne mess senistest edukaim ka eestlastele. Toimus mitmeid reaalseid müügitehinguid ning koguti tellimusi tulevikuks.  Raun lisas, et järjekindel töö Eesti tutvustamisel Euroopa turul on hakanud tulemusi andma ning lisaks meie paadiehitajate toodangu ostmisele on suurenemas huvi ka Eesti kui mereturismi sihtkoha vastu. Lisaks EAS-i toel Eestit ühisstendidel esitlenud ettevõtetele tutvustas meie hobimeresõidu võimalusi ja vaatamisväärsusi ka Eesti Väikesadamate Arenduskeskus. Projekti Est-Lat Harbours messistendil esitleti koostöös läti väikesadamate esindajatega Läänemere idakalda sihtkohti ning Üle-Euroopalist sadamakohtade broneerimissüsteemi Marinamia.eu.

Järgmisel aastal tähistab Düsseldorfi paadimess boot oma 50. toimumiskorda. Alanud on ka järgmise Eesti ühisstendi meeskonna komplekteerimine.