DeckWatch toob laevasüsteemide info meresõitja randmele

Kiiresti muutuv nutitehnoloogia toob uusi turva- ning mugavuslahendusi ka merele. Vesper Marine XB-8000 SmartAIS transponder edastab kogu laeva infosüsteemis leiduva teabe otse nutiekraanile ning – viimase uuendusena – ka nutikella ekraanile.

James Bondi või Knight Rideri filmides nähtud elegantne käekell, mille kaudu saab ühtlasi ka sidet pidada, infot otsida ja sõidukeid juhtida, on peaaegu tõeks saamas. DeckWatch võimaldab tuua nutikella ekraanile mitmed funktsioonid, mis teevad meresõidu mugavamaks ning aitavad veesõiduki pardal ohutust parandada. Näiteks paadi kiirus, vee sügavus, AIS’i hoiatused kokkupõrkekurssidele sattumisest ja alarmid MOB-olukorrast või ankru lohisemisest.

Nutikell saab vajaliku info AIS transponderi Vesper WatchMate XB-8000 vahendusel otse laeva NMEA0183 või NMEA2000 infosüsteemist. Seade on ühtlasi ka WiFi/NMEA Gateway ja mingeid eraldi ruutereid ega mooduleid pole nutikellaga ühendumiseks enam vaja. Info kuvamiseks tuleb Google Play’st alla tõmmata äpp DeckWatch, mis toimib kõigi Androud Wear 2 nutikelladega.

AIS transponder WatchMate XB-8000 võimaldab pardal luua mitmeid eri funktsioone ühendava lahenduse, mis muudab kogu laeva infosüsteemi lihtsamaks, kiiremaks ning veakindlamaks. Niinimetatud SmartAIS seadmena lubab XB-8000 samasse keskseadmesse ühendada kõik NMEA võrkude kaudu tulevad signaalid: tuulemõõtja, kajalood, kompass, jne. Seade toimib WiFi ruuterina ning võimaldab süsteemi infot kuvada näiteks WatchMate, iNavX, iSailor või OpenCPN äpi vahendusel ka telefonides ja tahvelarvutites. Põhimõtteliselt võimaldab selline lahendus kasutada nutiseadmeid tavapäraste plotteriekraanide asemel või dubleerivate displeidena tavapärastele lisaks.

Vesper Marine XB-8000 ja DeckWatch äpp on võitnud hulga mainekaid auhindu, näiteks Practical Sailor Best Choice 2017 ja IBEX Innovation Award 2017, lisaks Dame Nominated 2017.

Nii VesperMarine kui ka teised juhtivad tootjad suudavad juba ammu pakkuda palju enam kasulikku ja merekõlblikku digitehnoloogiat kui vaid nutitelefonist muusika kuulamine läbi laeva kõlarite. Tänapäevaste lahenduste pardale toomiseks võibki hea algus olla WatchMate ja DeckWatch lahenduse kasutuselevõtt.

Saadaval: Merevarustus.ee