Alexela avab Kakumäe sadamas tankla

Meremessil allkirjastasid Haven Kakumäe juhatuse esimees Neeme Kaarma ja Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik lepingu sadamakompleksi teenindava tankla rajamiseks.

Mais avatavas sadamas on võimalik silduda 300 alusel, mis saavad oma kütusevarusid täiendada tipptasemel teenindusjaamast. „Alexela on Eesti operaator ja tunnustatud kodumaine kaubamärk ning omab suurimat kogemust mereäärsete tanklate opereerimisel,“ ütles Haven Kakumäe juhatuse esimees Neeme Kaarma. „On hea meel, et ka Alexelalt tuli huvi koostööks Eesti suurima jahtsadama projektiga.“

„Alexela haldab Eesti suurimat sadamatanklate võrku – ühtekokku on Eesti sadamates nüüd kaheksa Alexela tanklat,“ sõnas Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik. Tema sõnul saavad laevnikud Alexela peale loota kogu Eesti ranniku piires – Virumaal on väikelaevadele kasutada Võsu sadama tankla ning Harjumaal Kakumäe, Kaberneeme ja Pirita jahisadama tankla. „Lääne-Eesti kui populaarseim väikelaevade sõidupiirkond on aga väga tihedalt kaetud – meie sadamatanklad on nii Muhu Lõunaranna, Pärnu jahtklubi kui ka Kihnu sadamates,“ selgitas Ain Kuusik. Lisaks opereerib Alexela tanklat Oiu sadamas, Võrtsjärve põhjakaldal.

„Järgmisena avame sadamatankla Eisma sadamas ning jätkame tööd, et käesoleva aasta lõpuks oleks Eestis juba kümme Alexela sadamatanklat,“ lubas Ain Kuusik.

Kõikides sadamatanklates on müügil bensiin 95 ja diislikütus. Sadamatanklatesse pääseb päevasel ajal ka maismaad pidi, nii on võimalik tankida ka väiketehnikat (muruniidukid jms). Sadamatanklates saab maksta ainult Alexela maksekaardi või pangakaardiga.

Kuni 30-meetristele 4-meetrise süvisega laevadele mõeldud Haven Kakumäe sadama juurde kerkib esialgu moodulitest hoone, mis hakkab täitama sadamahoone rolli. „Plaanide kohaselt valmib statsionaare sadamahoone 2019. aastal, siis saame klientidele pakkuda veelgi rohkem lisaväärtust kasvõi tipprestorani näol,“ ütles Kaarma. „Esimeses etapis rajame sadama territooriumile ka spordirajatised, kus nii kohalikud Kakumäe kogukonna elanikud kui ka laevameeskonnad saavad aktiivseid eluviise harrastada.“